ESF Projekt "Sotsiaalteenuste arendamine Viimsi vallas" 2024-2026

ESF projekt: “Sotsiaalteenuste arendamine Viimsi vallas“

Projektiperiood 01.07.2024  –  30.06.2026

Projekti eesmärk on koduteenuse edasiarendamine Viimsi vallas, mille osutamise abil luuakse ka suuremat kõrvalabi vajavatele inimestele võimalus iseseisvalt kodus toime tulla ning nende hoolduskoormusega lähedastele tingimused tööl käimiseks, töö leidmiseks või töö säilitamiseks.

Projekti raames kujundatakse olemasolev koduteenus sihtrühma vajadustele paremini vastavaks läbi teenusdisaini protsessi mille raames valmib arendatud koduteenuse kirjeldus koos isikuhooldustoimingutega. Muu hulgas täiendatakse teenuskomponentide loetelu isikuabiteenustega mida projektiperioodil ka rakendatakse. Projektirahastus tagab koduteenuse tasuta osutamise valla elanikele kaheks aastaks.

Lisaks kvaliteetse koduteenuse väljaarendamisele on projekti eesmärgiks katsetada ka erinevate koduandurite süsteemi ning pakkuda uusi tegevusi nn alustavatele pensionäridele ja suunata erilist tähelepanu 80+ inimestele, et ka selles vanuses saaks jätkata päevakeskuses käimist sõltumata tervisest.

Projekti raames on tööle asunud arendusspetsialist Reet Aljas, reet.aljas@viimsihoolekandekeskus.ee, tel 56480649


  • Üritustesari 80 PLUSS Viimsi Hoolekandekeskuses

80 PLUSS üritustesari on välja töötatud mõeldes inimestele kellel oma vanuse ja tervise tõttu ei ole võimalik osa võtta tavapärastest huvi – ja sporditegevustest.

Sarja raames pakume tegevusi – üritusi mis on sobilikud vähenenud tegutsemisvõimekusega isikutele.  Tegevused on füüsist ja meeli aktiveeriva iseloomuga ning sihtgrupile kättesaadavad.

Tegevusteks on sotsiaalset suhtlust võimaldavad kohtumised inspireerivate isikutega, mälu -ja lauamänguüritused, külastused, kontserdid, loengud, grupinõustamised.

80 PLUSS üritustesarja raames,  ajavahemikul november 2024 kuni  juuni 2026, viiakse läbi  vähemalt 10 üritust.  Tegevuste info ilmub Viimsi Hoolekandekeskuse kodulehel ja ajalehe Viimsi Teataja kultuurikalendris ning on mägistatud märgusõnaga üritustesari “80 pluss “

Üritustesarja kaasrahastatakse ESF projektist  “Sotsiaalteenuste arendamine Viimsi Vallas”

2024 aastal on sarja raames toimunud kohtumine Annika Laats’iga 07.11  ja veel

planeeritud:

  1. Kohtumine Kalev Stoicescu’ga 22.11
  2. Anija Mõisa külastus koos loenguga piirkonna ajaloost   12.

Infot ürituste kohta saab Haabneeme päevakeskusest Lehte Jõemaa, lehte.joemaa@viimsihoolekandekeskus.ee , tel 5114557.

—————————–

LÕPPENUD ESF projekt: “Hoolekandeteenuste arendamine ja osutamine Viimsi vallas” 2021-2023

eesmärk oli koduteenuse väljaarendamine Viimsi vallas, mille osutamise abil loodi kõrvalabi vajavatele isikutele võimalus iseseisvalt kodus toime tulla ning nende hoolduskoormusega lähedastele tingimused tööl käimiseks, töö leidmiseks või töö säilitamiseks. Samuti on projekti eesmärgiks tuua Eestis uus lähenemine, sotsiaalse suunamise teenus, mis pakub võimalust ennetada erivajadustega ja eakate inimeste toimetulekuraskuste tekkimist ja nende sotsiaalsesse isolatsiooni jäämist ning soodustab esmatasandi tervishoiuteenuse ja hoolekandeteenuste integratsiooni.

Planeeritud tegevuste edukas läbiviimine toetab ühtlast sotsiaalteenuste arengut Viimsis ning teenuse kasutajate elukvaliteedi tõusu regioonis, toetades suure hoolduskoormusega lähedase võimekust tööhõives osalemisel. Selle tulemusel areneb omavalitsuse võimekus ja professionaalsus osutada vajalikke sotsiaalteenuseid, mis aitab ennetada kallimate teenuste osutamise vajadust (ööpäevaringne üldhoolekandeteenus), mille tarbeks seadusjärgsetel ülalpidamiskohustusega isikutel majanduslikud vahendid teenuse eest tasumiseks puuduvad ning olukorra tulemusel on sunnitud hoolduskoormuse kandja oma hooldust vajava lähedasega koduseks jääma.

Projektis planeeritud tegevuste tulemusel pakutakse koduteenust kahe aasta jooksul vähemalt 30-le inimesele ja piloteeritakse sotsiaalse suunamise teenust vähemalt 100-l. Lisaks kvaliteetse koduteenuse ja sotsiaalse suunamise teenuse väljaarendamisele on projekti eesmärgiks katsetada ka koduandurite süsteemi. Projekti käigus piloteeritakse ühe ja kahe anduriga süsteemi kokku 20 eaka kodus. Läbiviidav piloot annab võimaluse koguda esmast tagasiside rakendatava süsteemi kohta ja kujundada toimiva teenuse, mida KOV saab edaspidi selge mehhanismi ja rahastusskeemi alusel kõigile Viimsi eakatele koduteenuse osana pakkuda.

Projekti raames on alates 2022 aasta sügisest Viimsi Hoolekandekeskuses tööl heaolu koordinaator.

Heaolu koordinaator on ühendav isik tervishoiu ja sotsiaalhoolekande valdkondade vahel.

Heaolu koordinaatori juurde suunab kliendi perearst või pereõde. Koordinaatori ülesanne on koostöös kliendiga välja selgitada just temale sobivad aktiveerivad tegevused sotsiaalvaldkonnas. Samuti saab koordinaatorilt infot muude sotsiaalvaldkonna teenuste kohta. Kliendile koostatakse sotsiaalne suunamiskiri sobivatele teenustele koos info ja kontaktidega.  Vajadusel aitab koordinaator kliendil hoolekandekeskusega tutvuda, et teenusele liikumine oleks sujuvam.

Teenuse eesmärk on klientide elukvaliteedi tõstmine ning iseseisva toimetuleku parandamine.

Selle teenuse arendamisega tegeleb keskus koos vallavalitsusega läbi Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Hoolekandeteenuste arendamine ja osutamine Viimsi vallas“ alates 2022. aastast


 

Alati on tore koos aktiivselt aega veeta.

Tule ja löö kaasa!